Канальні кондиціонери (спліт-системи)
Особливості
Канальні кондиціонери від кондиціонерів інших видів відрізняє цілий ряд особливостей. Перш за все, це монтаж внутрішнього блоку та повітропроводів, здійснюваний в спеціальних нішах або над підвісною стелею в міжстельовому просторі. При цьому охолоджене або нагріте повітря розподіляється рівномірно, на відміну від настінних кондиціонерів. Подається воно через повітророзподільні пристрої - дифузори або вентиляційні решітки.
По-друге, внутрішній блок кондиціонера канального типу при грамотному розрахунку може охолоджувати більш одного приміщення. При цьому у всіх приміщеннях встановлюється однаковий температурний режим. Таким чином, для невеликих площ канальна спліт-система є гідною альтернативою центральному кондиціонеру.
Істотною відмінністю канального кондиціонера також є можливість підмішування в основний повітропотік до 10% свіжого повітря, що пройшло попередню підготовку та очищення (в разі якщо канальний кондиціонер суміщений з системою припливної вентиляції).
Застосовуються канальні кондиціонери для вирішення наступних завдань:
- оохолодження приміщень;
- обігрів приміщень;
- провітрювання приміщення;
- очищення повітря в приміщенні від пилу.
Область застосування
Області застосування канальних кондиціонерів не обмежені: технічні можливості таких кондиціонерів дозволяють використовувати їх в житлових, виробничих, торгових, складських та інших приміщеннях.
Керування канальним кондиціонером проводиться за допомогою пульта дистанційного керування. Як правило, канальні спліт-системи мають функції роботи в автоматичному режимі та самодіагностики.
Основні характеристики канальних кондиціонерів:
- потужність охолодження (може досягати 55 кВт);
- потужність обігріву (до 60 кВт);
- споживана потужність;
- габаритні розміри і вага канального кондиціонера;
- рівень шуму блоків (внутрішнього і зовнішнього);
- обсяг повітря, на який розрахований канальний кондиціонер.
Підбір канального кондиціонера проводиться, перш за все, на основі даних про об’єм приміщення і наявності в ньому теплових або охолоджувальних установок або процесів.
Також на вибір моделі впливають вимоги до швидкості охолодження / обігріву приміщення, до рівня шуму і до кількості споживної потужності.
Основні переваги
Переваги канальних кондиціонерів:
- багатофункціональність;
- велика довжина трубопроводу;
- можливість розмістити внутрішній блок в звукоізолюючому місці.
Основна маса канальних кондиціонерів на ринку представлена виробниками Fujitsu, Panasonic, LG, McQuay, Mitsubishi Electric и Cooper&Hunter.