УКР
+38 (067) 576-23-95
+38 (066) 902-83-65
info@termocom.com.ua
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
ЗАДАТИ ПИТАННЯ
«Termocom»

Чиллер з повітряним охолодженням конденсатора

Чиллери з повітряним охолодженням

Чиллер з повітряним конденсатором - холодильне обладнання, призначене для охолодження або підігріву рідких теплоносіїв. В якості теплоносія (холодоносія) зазвичай використовують воду або гліколеві розчини.

Конденсатори повітряного типу застосовуються частіше. За способом охолодження ще бувають водяні, але про них докладніше поговоримо у відповідному розділі.

Чиллер з повітряним охолодженням конденсатора

Конструктивні особливості конденсаторів повітряного охолодження

Для досягнення оптимального тепловідведення від конденсатора необхідно пропустити максимальний потік повітря через нього. Забезпечити цю умову можливо наступними способами:

 • експлуатувати систему з конденсаторів W-подібної конструкції, що сприятиме оптимізації потоку повітря, тим самим забезпечуючи швидкий і ефективний тепловідвід;
 • знизити температуру конденсації;
 • збільшити потужність вентиляторів (при цьому збільшується рівень шуму);
 • збільшити пропускну спроможність конденсатора (при цьому збільшуються габарити холодильної установки).

Види чиллерів з повітряним конденсатором

У чиллерах повітряного охолодження конденсаторний блок охолоджується за допомогою вентиляторів різного типу. Давайте розглянемо варіанти виконання і його вплив на монтаж агрегату:

 • моноблочні чиллери з осьовими вентиляторами конденсатора - частіше встановлюють на вулиці, оскільки рівень шуму в даній варіації буде підвищеним; охолодження відбувається за рахунок зовнішнього повітря. Слід врахувати той фактор, що взимку в якості холодоносія необхідний незамерзаючий розчин замість води;
 • моноблочні чиллери з відцентровими вентиляторами - зазвичай встановлюють всередині приміщення, оскільки установка працює з низьким рівнем шуму. В даному варіанті буде потрібна система повітропроводів;
 • з виносним повітряним конденсатором (модульна конструкція чилера) - така варіація установки, як правило, застосовується у випадках дефіциту вільних площ, монтаж самого агрегату роблять усередині приміщення, а конденсатор виносять на вулицю.

Чиллери по типу вентиляторів

Як вже говорилося, примусову циркуляцію повітря через конденсатор забезпечують вентилятори, які монтуються поверх холодильного обладнання. Повітря вони забирають через бічні сторони чилера. Далі потік повітря буде проходити через блок конденсатора, охолоджувати холодоагент, і після відводитися на вулицю, причому вертикально вгору.. Оскільки вентилятори споживають достатню кількість енергії (до речі, по енергоспоживанню вони йдуть відразу після компресора, незалежно від того, поршневий чи компресор, спіральний або гвинтовий), при комплектації обладнання їм приділяють особливу увагу. Рекомендуємо Вам також цей факт враховувати при виборі чилера!

Які переваги та недоліки вентиляторів слід враховувати? Споживач зазвичай схильний вибирати те, що дешевше, менше споживає електроенергії і т.д. Давайте розглянемо, на які ж фактори дійсно варто звертати увагу, і проведемо невеликий порівняльний аналіз:

 • Осьові (аксіальні) вентилятори:
  1. потік повітря рухається паралельно осі обертового колеса;
  2. продуктивність нижче, ніж у відцентрових (менше об'ємні витрати повітря);
  3. менше споживання електроенергії, за рахунок менших витрат повітря;
  4. мають більшу швидкість обертання лопатей в порівнянні з відцентровими;
  5. не можуть застосовуватися при високому аеродинамічному опорі;
  6. проста конструкція, компактність, зручність в експлуатації, легкість в ремонті;
  7. зовнішній монтаж установки, відсутність потреби прокладання фреонових ліній.
 • Відцентрові (радіальні) вентилятори:
  1. потік повітря відбувається перпендикулярно вісі;
  2. високий рівень продуктивності;
  3. більше споживання електроенергії, за рахунок більш високих витрат повітря;
  4. мають більш низьку частоту обертання лопатей;
  5. стійка робота при високих значеннях тиску;
  6. високий рівень шуму, потребують додаткової шумоізоляції;
  7. монтаж чиллера відбувається всередині приміщення, необхідність прокладання системи повітропроводів.

Як бачимо, у кожного виду вентилятора є як переваги, так і недоліки, тому необхідно вирішити, що важливіше для Вас в роботі чиллера: малі габарити, низький рівень шуму, споживання електроенергії або щось інше.

Як замовити в Termocom?

Українська компанія Termocom пропонує широкий перелік моделей чиллерів під різні потреби виробничих підприємств. Для того, щоб купити чиллер з повітряним охолодженням, Ви можете замовити послугу зворотного дзвінка на нашому сайті termocom.com.ua. З вами зв'яжеться кваліфікований менеджер, який відповість на всі запитання, а також приблизно озвучить ціну чилера. Менеджер допоможе Вам скласти технічне завдання, підкаже про новинки у технологіях на ринку, запропонує різні сценарії роботи холодильної установки, і підбере потужність (в кВт) чилера.

Також Ви можете відправити технічне завдання на нашу пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. для підбору обладнання під Вашу задачу. Для отримання попереднього прорахунку вартості агрегату необхідно вказати наступну інформацію:

 1. Для якого технологічного процесу потрібен чиллер?
 2. Що охолоджуємо (який продукт / промислове обладнання)?
 3. Температури входу/виходу рідини в чиллері
 4. Витрати води (м3/год).
 5. Де буде розташовуватися агрегат (побажання по монтажу).
 6. Температура навколишнього середовища.

Після отримання та розгляду техзавдання з Вами зв'яжеться співробітник компанії, озвучить ціну чилера з повітряним охолодженням конденсатора, а також умови і терміни поставки обладнання. На всі чиллери нашого виконання гарантія від виробника від 12 місяців з можливістю продовження.