УКР
+38 (067) 576-23-95
+38 (066) 902-83-65
info@termocom.com.ua
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
ЗАДАТИ ПИТАННЯ
«Termocom»

Охолодження ЦКТ

Охолодження ЦКТ «Термоком»

Процеси охолодження при технології ЦКТ

На сучасних пивзаводах, на тих етапах пивоваріння, де будуть використовуватися дріжджі, застосовують технологію з використанням циліндро-конічних танків. Основна перевага ЦКТ полягає в зниженні витрат на приготування пива, а також в поліпшенні його смакових якостей за рахунок відсутності процесу з перекачування пива між ємностями на етапах бродіння і доброджування.

Використання ЦКТ в пивоварінні передбачає наступні дії: в танк на зброджування надходить охолоджене до +8…+10°С сусло, а також задаються дріжджі. Первинне бродіння проходить протягом 5-6 діб при температурі +10…+14°С, після зброджування пиво протягом доби охолоджують до температури +2…+4°С і потім відправляють на 7-21 діб на доброджування при температурі +2…+4°С.

Холодоносій, що циркулює в сорочці ЦКТ, не можна охолоджувати нижче -6°С для запобігання намерзанню сусла на внутрішні стінки танка. У конічній частині агрегату по досягненню пивом температури +1…+2°С, необхідно зупинити охолодження, подальше протікання якого спричинить пристінкове намерзання дріжджів. У циліндричній частині температуру пивного сусла необхідно підтримувати на рівні +12…+14°С протягом 2-3 діб. Охолодження слід продовжувати до зниження температури пива до +2…+4°С, при цій же температурі пиво необхідно витримувати до завершення процесу бродіння.

При розташуванні ЦКТ всередині будівлі на танки зазвичай встановлюють сорочки охолодження з можливістю регулювання температур для кожної ємності.

При розташуванні ЦКТ поза будівлями необхідно потурбуватися про теплоізоляцію ємностей. Зазвичай для цього використовують спінений поліуретан з металевим облицюванням поверх нього.

Охолодження ЦКТ

При прямому методі охолодження холодоносій випаровується безпосередньо на пластинах, які охолоджують пиво.

Енерговитрати для даного методу, в порівнянні з непрямим охолодженням, будуть значно нижче. Необхідна холодопродуктивність також нижче, а відповідно, є можливість поліпшити ефективність компресорів, перевівши їх на більш теплий режим роботи. Виключена ймовірність виникнення шокового стану у дріжджів через різкий температурний перепад.

Головний недолік методу прямого охолодження - це можливий контакт продукту з холодоносій внаслідок виникнення витоку.

При непрямому методі охолодження використовується проміжний холодоносій. Холодоагент (зазвичай пропіленгліколь) захолоджує сорочку танка, яка, в свою чергу, забирає тепло у пива. Температура холодоагенту в даному випадку повинна бути на кілька градусів нижче необхідної, що обумовлює в подальшому підвищення енерговитрат.

Охолодження ЦКТ - методи охолодження. «Термоком»

Головні переваги:

  • ймовірність виникнення витоку холодоагенту набагато нижче;
  • оскільки пропіленгліколь в замкнутому контурі випаровуватися не буде, то і тиск холодоагенту буде низьким;
  • можливість використання накопичувача, що дозволить знімати пікові навантаження.

Недоліки непрямого охолодження:

  • підвищене (в порівнянні з прямим охолодженням) споживання енергії;
  • великі діаметри трубопроводів холодоносія;
  • ймовірність виникнення шокового стану дріжджів.

Також можна розділити варіанти охолодження ЦКТ по конструкційним відмінностям: з використанням зовнішнього контуру і з використанням сорочки.

Для зовнішнього контуру охолодження процес забору пива відбувається з нижньої конічної частини ємності і охолодження відбувається в пластинах теплообмінника. Повертається пиво в верхню частину ЦКТ. При такому підході пиво буде постійно перемішуватися, завдяки чому бродіння пройде в більш короткі терміни. Для осідання дріжджів в кінці процесу зброджування пиво відбирають зверху з циліндричної частини ємності.

Головні переваги:

  • більш економні (в порівнянні з методом сорочок) витрати на придбання обладнання;
  • можливість найбільш точно і швидко дотримуватися і регулювати температури;
  • висока ефективність охолодження.

Недоліки: підвищені енерговитрати і значні витрати на SIP-мийку пивного обладнання.

Варіант використання сорочки охолодження ЦКТ найбільш переважний серед виробників.

Холодовіддача у сорочок проходить особливо інтенсивно. Поверх сорочок нанесена теплоізоляція.

Переваги даного методу: можливість контролювати температуру пива всередині ємності на кожному етапі його бродіння, створення умов для інтенсивного перемішування пива всередині ємності.

Недоліки: обмежена поверхня теплообміну, не бюджетний варіант за вартістю.

На охолодження циліндричної частини танка може йти кілька сорочок. На конічну частину зазвичай вистачає однієї сорочки.

На лагерному дозріванні температуру пива знижують, як правило, до -1...-2°С (при зниженні температури нижче -2°С пиво вже буде замерзати). Без наявності сорочки на конічній частині ємності охолодити пиво до потрібної температури не вийде, оскільки пиво з більш високою температурою розташовується внизу. З подальшим охолодженням його щільність зменшиться і холодний шар спливе, викликаючи процес циркуляції. Процес охолодження конічної частини також знижує ймовірність процесу автолізу дріжджів - коли починається руйнування клітин, що призводить до псування смакових якостей, порушення стійкості і підвищення кислотно-лужного балансу напою.

Фахівці компанії «Термоком» допоможуть вам у вирішенні проблеми холодопостачання вашого підприємства. У нас ви можете купити чиллер для охолодження сорочок ЦКТ, а також чиллер для охолодження пива на будь-якому етапі його виробництва.