УКР
+38 (067) 576-23-95
+38 (066) 902-83-65
info@termocom.com.ua
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
ЗАДАТИ ПИТАННЯ
«Termocom»

Купити кожухотрубний теплообмінник WTK для холодильних установок зі складу та за індивідуальним замовленням від компанії Термоком Харків. Підбір, ціна, поставка, гарантія.


Модель

К-сть
контурів

Потужність,
кВт

Витрати води,
м³/год

∆Р, кПа

Приєднувальні розміри

Ціна,

Холодоагент

Вода

вхід

вихід

вхід

вихід

1

SCE 53C

1

53

9,1

41

7/8"

1 3/8"

2"

2"

1 398,60

2

SCE 73C

1

73

12.5

52

7/8"

1 5/8"

2 1/2"

2 1/2"

1 770,30

3

DCE 103C

2

102

17.5

58

2*7/8"

2*1 3/8"

2 1/2"

2 1/2"

2 043,30

4

SCE 143C

1

142

24.2

44

1 3/8"

2 1/8"

3"

3"

2 428,65

5

DCE 163C

2

161

27.6

46

2*7/8"

2*1 5/8"

3"

3"

2 612,40

У таблиці наведено короткий перелік найбільш поширених теплообмінників.

Кожухотрубний теплообмінник. Область застосування

Кожухотрубні теплообмінники відносяться до найбільш поширених апаратів. Їх застосовують для теплообміну та термохімічних процесів між різними рідинами, парами і газами - як без зміни, так і зі зміною їх агрегатного стану.

Кожухотрубні теплообмінники з'явилися на початку ХХ століття у зв'язку з потребами теплових станцій в теплообмінниках з великою поверхнею, таких, як конденсатори та підігрівачі води, що працюють при відносно високому тиску. Кожухотрубні теплообмінники застосовуються в якості конденсаторів, підігрівачів і випарників.

В даний час їх конструкція в результаті спеціальних розробок з урахуванням досвіду експлуатації стала набагато більш досконалою. У ті ж роки почалося широке промислове застосування кожухотрубних теплообмінників в нафтовій промисловості. Для експлуатації в важких умовах потрібні були нагрівачі та охолоджувачі маси, випарники і конденсатори для різних фракцій сирої нафти і супутніх органічних рідин. Теплообмінникам часто доводилося працювати із забрудненими рідинами при високих температурах і тисках, і тому їх необхідно було конструювати так, щоб забезпечити легкість ремонту та очищення.

Кожухотрубний теплообмінник. Варіанти виконання

Сьогодні кожухотрубні теплообмінники стали найбільш широко застосовуваним типом апаратів. Це обумовлено, перш за все, надійністю конструкції, великим набором варіантів виконання для різних умов експлуатації, зокрема:

 • однофазні потоки, кипіння і конденсація по гарячій та холодній сторонах теплообмінника з вертикальним або горизонтальним виконанням;
 • діапазон тиску від вакууму до високих значень;
 • в широких межах змінні перепади тиску по обидва боки внаслідок великої різноманітності варіантів;
 • задоволення вимог по термічним напруженням без істотного підвищення вартості апарату
 • розміри від малих до гранично великих (5000 м2);
 • можливість застосування різних матеріалів згідно із вимогами до вартості, корозії, температурному режиму і тиску;
 • використання розвинених поверхонь теплообміну, як всередині труб, так і зовні, різних інтенсифікаторів і т.д.;
 • можливість вилучення пучка труб для очищення та ремонту.

Купити кожухотрубний теплообмінник? Альтернатива

Однак таке широке розмаїття умов застосування кожухотрубних теплообмінників і їх конструкцій жодним чином не повинно виключати пошук інших, альтернативних рішень, таких, як застосування пластинчастих, спіральних чи компактних теплообмінників в тих випадках, коли їх характеристики виявляються прийнятними та їх застосування може призвести до економічно більш вигідних рішень.

Кожухотрубний теплообмінник. Особливості конструкції

Кожухотрубні теплообмінники складаються з пучків труб, укріплених в трубних дошках, кожухів, кришок, камер, патрубків та опор. Трубний та міжтрубний простори в цих апаратах роз'єднані, причому кожний з них може бути розділений перегородками на кілька ходів.

Конструкція кожухотрубного теплообмінника складається з декількох елементів. Головним елементом є трубна система, яка являє собою велику кількість труб малого діаметра. Це повинно збільшити поверхню теплопередачі.

Кожна окрема труба кожухотрубного теплообмінника може мати діаметр від дванадцяти до п'ятдесяти семи міліметрів, а їх форма може бути прямою, W- або U-подібною. Як правило, вони безшовні та зроблені зі сталі, хоча в деяких випадках матеріалом може служити мідь (латунь).

У кожухотрубних теплообмінниках прохідний перетин міжтрубного простору в 2-3 рази більше прохідного перетину трубок. Тому при однакових витратах теплоносіїв, що мають однаковий агрегатний стан, коефіцієнти тепловіддачі на поверхні міжтрубного простору невисокі, що знижує коефіцієнт теплопередачі в апараті. Влаштування перегородок в міжтрубному просторі сприяє збільшенню швидкості теплоносія і підвищенню коефіцієнта теплопередачі.

В один пучок труби теплообмінників скріплюються трубними дошками. Вони являють собою круглий лист сталі з великою кількістю отворів і товщиною до двох сантиметрів. Є кілька варіантів кріплення труб до дошки: зварюванням, пайкою, розвальцюванням або ж за допомогою сальників.

Готова система з труб поміщається в спеціальний корпус, який служить кожухом теплообмінника. Корпус сконструйований таким чином, що можна виділити міжтрубний та внутрішньотрубний простори. Кожух робиться зі сталі, товщина якої залежить від тиску робочого середовища.

Кожухотрубний теплообмінник. Ціна та споживчі якості

Залежно від особливостей конструкції та призначення виділяють такі типи кожухотрубних теплообмінників:

 • Жорсткі
 • Напівжорсткі
 • Нежорсткі
 • Багатоходові
 • Одноходові
 • Горизонтальні
 • Вертикальні
 • Похилі

Кожухотрубні теплообмінники можуть працювати з різними типами носіїв - водою, парою або газом. Якщо є необхідність працювати з великими коефіцієнтами теплопередачі, рекомендується використовувати поперечні теплообмінники. Їх особливість в підвищеній кількості секцій труб, що дає можливість отримати потрібну різницю температур. Ціна кожухотрубного теплообмінника в цьому випадку підвищується. Якщо в теплообміннику використовується газ, то в ньому розміщують ребристі труби.

Найдосконаліша на даний момент конструкція теплообмінника - це система з головкою, що плаває. В такому теплообміннику одна з трубних дощок міцно прикріплена до кожуха, а інша може вільно пересуватися. На вільній дошці знаходиться внутрішня кришка трубної системи.

У подібного кожухотрубного теплообмінника більші розміри та вища ціна, але вигідно відрізняється від інших надійністю і простотою експлуатації.

У нас ви можете купити теплообмінники виробництва WTK.