УКР
+38 (067) 576-23-95
+38 (066) 902-83-65
info@termocom.com.ua
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
ЗАДАТИ ПИТАННЯ
«Termocom»

Купити пластинчастий теплообмінник (Swep, WTK) для холодильних установок зі складу та за індивідуальним замовленням від компанії Термоком Харків. Підбір, ціна, поставка, гарантія.

Теплообмінники пластинчасті WTK фреон-вода

Теплообмінники пластинчасті Swep фреон-вода

Призначення

Теплообмінник пластинчастий - пристрій, в якому здійснюється передача теплоти від гарячого теплоносія до холодного середовища через сталеві, мідні, графітові, титанові гофровані пластини, які стягнуті в пакет. Гарячі та холодні шари перемежовуються один з одним.

Пластинчастий теплообмінник відноситься до типу поверхневих теплообмінних апаратів, де середовища, що беруть участь в процесі теплообміну, не змішуються, а тільки обмінюються теплом через стінку, що розділяє їх.

Паяні пластинчасті теплообмінники призначені для високоефективної передачі енергії між рідкими, пароподібними та газоподібними середовищами.

Конструкція пластинчастого теплообмінника

Пластинчастий теплообмінник складається з рифлених пластин, спаяних між собою міддю або нікелем у вакуумній печі. Відсутність ущільнень в конструкції паяного пластинчастого теплообмінника дозволяє йому працювати при температурах від -195°С до + 350°С і тиску до 3,0 МПа.

Завдяки цьому паяні пластинчасті теплообмінники знаходять широке застосування, як в системах водяного опалення, системах парового опалення, так і в холодильному обладнанні.

Пластинчасті теплообмінники бувають 3-х видів:

 • розбірні;
 • зварні;
 • паяні.

Паяні пластинчасті теплообмінники, які пропонує компанія Термоком, застосовуються в якості пластинчастих випарників, конденсаторів фреонових, підігрівачів СО, теплообмінників вторинного контуру ГВП, теплообмінників для басейну.

Пластинчастий теплообмінник з ущільнювальними прокладками

Основним елементом пластинчастого теплообмінника є теплопередавальні пластини, виготовлені з корозійностійких сталей товщиною 0,4 - 1,0 мм, методом холодного штампування.

У робочому положенні пластини теплообмінника щільно притиснуті один до одного та утворюють щілинні канали. На лицьовій стороні кожної пластини в спеціальні канавки встановлена гумова контурна прокладка, що забезпечує герметичність каналів. Два з чотирьох отворів в пластині забезпечують підведення та відведення до каналу гріючого і нагріваємого середовища. Два інших отвори, додатково ізольовані малими контурами прокладки, запобігають змішання (перетікання) гріючого і нагріваємого середовищ. Для попередження змішування середовищ, в разі прориву одного з малих контурів прокладки, передбачені дренажні пази.

Просторова звивиста течія рідини в каналах сприяє турбулізації потоків, а протитечія між нагріваємим і гріючим середовищем сприяє збільшенню температурного напору і, як наслідок, інтенсифікації теплообміну в пластинчастому теплообміннику при порівняно малих гідравлічних опорах. При цьому різко зменшується відкладення накипу на поверхні пластин пластинчастого теплообмінника.

При великій різниці у витраті середовищ, а також при малій різниці в кінцевих температурах середовищ існує можливість багаторазового теплообміну середовищ шляхом петлеподібного напрямку їх потоків. У таких пластинчастих теплообмінниках патрубки для підведення середовищ розташовані не тільки на нерухомій плиті, а й на притискній, а вздовж пластин-перегородок середовища рухаються в одному напрямку.

Пластинчастий теплообмінник. Схема теплообміну

В процесі теплообміну рідини рухаються назустріч один одному (в протитечії). У місцях їх можливого перетікання знаходиться або сталева пластина, або подвійне гумове ущільнення, що практично виключає змішання рідин.

Вид гофрування пластин і їх кількість, що встановлюється в раму, залежать від експлуатаційних вимог до пластинчастого теплообмінника. Матеріал, з якого виготовляються пластини, може бути різним: від недорогої неіржавіючої сталі до різних екзотичних сплавів, здатних працювати з агресивними рідинами.

Матеріали для виготовлення ущільнюючих прокладок також різняться в залежності від умов застосування пластинчастих теплообмінників. Зазвичай використовуються різні полімери на основі натуральних або синтетичних каучуків.

Основні параметри

Для розбірних пластинчастих теплообмінників характерні наступні параметри:

  • матеріал пластин: тонколистові сталі (AISI304, AISI316), Титан, Hastelloy, 254SMO та ін.;
  • температура в пластинах носія не перевищує +180°С;
  • тиск в пластинах носія не перевищує 25кгс/см2;
  • поверхня теплообміну одного апарата може значно коливатися (0,1 і 2100 м2) в залежності від призначення;
  • число пластин також коливається від найменших значень (практикують від 7-10 пластин) і до найбільших.

У нас Ви можете купити пластинчасті теплообмінники зі складу та за індивідуальним замовленням.